Spektakularne rzeźby brytyjskiego artysty Alexa Chinnecka

Alex Chinneck to utalentowany rzeźbiarz pochodzący z Wielkiej Brytanii, który potrafi stworzyć imponujące dzieła zapierające dech w piersi. Zajmuje się tworzeniem kreatywnych instalacji w miejscach publicznych.

Alex Chinneck – opowiada historie rzeźbami

Milan Design Week to światowej sławy wydarzenie, które w jednym miejscu jednoczy twórców, architektów i pasjonatów architektury i dizajnu. Specjalnie z okazji Milan Design Week – największego na świecie wydarzenia łączącego światowej sławy projektantów, Alex Chinneck przygotował coś zaskakującego.

Nietypowy pomysł prezentacji przewrotnej instalacji na fasadzie budynku

Na fasadzie budynku stworzył specjalną rzeźbę o szerokości 17 metrów, która do złudzenia przypominała rozpakowaną fasadę budynku. W tym celu wykorzystał iluzję zamka błyskawicznego, a cały projekt ukończył ze swoją ekipą w cztery tygodnie! Cała rzeźba ma skłaniać odwiedzających do refleksji na temat przyszłości. Głównym założeniem suwakowej rzeźby artysty jest chęć ożywienia przestrzeni publicznej. Chodzi również o nadanie nudnym budynkom niesamowitych efektów wizualnych działających na ludzką wyobraźnię.

Źródło: alexchinneck.com. Photography by Marc Wilmot.

Oficjalni patroni wydarzenia to IQQS World Revealed i Phillip Morris International, którzy zdecydowali się wykorzystać talent rzeźbiarza do produkcji nowej marki tytoniowej.

Rzeźba powstała jako zupełnie nowa elewacja, ale stylem zbliżona do tradycyjnej architektury Mediolanu. Wewnątrz elewacji znajduje się kilka suwaków, które mają sugerować odbiorcy przeniesienie do innego wymiaru oraz zastanowienie nad przyszłością świata. Surrealistyczny suwak elewacji odsłania eteryczne światło, które jeszcze bardziej podkreśla tajemniczość i skłania ludzi do przemyśleń. Suwak został zaprojektowany z wykorzystaniem mnóstwa szczegółów tak, aby obiorcy mieli wrażenie, że za chwilę się rozpadnie na kawałki.

Źródło: alexchinneck.com. Photography by Marc Wilmot.
Źródło: alexchinneck.com. Photography by Marc Wilmot.

Trudna praca koncepcyjna, a zarazem umiejętne wykorzystanie kreatywności i wyobraźni przestrzennej jest efektem wspaniałych i przewrotnych instalacji architektonicznych. Z tego właśnie słynie Alex Chinneck. Jego ogromna dbałość o strukturę rzeźb i jej starannie zaplanowana przestrzenność tworzą w miejskiej przestrzeni coś nader rzadko spotykanego.

Tekst: Małgorzata Kalbarczyk-Leonczuk

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Somewhere under the rainbow. #milandesignweek #iqosworld. Photography by @marcwilmot.

Post udostępniony przez Alex Chinneck (@alexchinneck)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

#sliding #brick #house #finishedwork

Post udostępniony przez Alex Chinneck (@alexchinneck)


Podobne posty