Studenci projektują opakowania

W oczekiwaniu na finalistów konkursu ILUurodziny sprawdziliśmy, jakie pomysły zgłosili w tym roku studenci na konkurs organizowany przez Targi Packaging Innovations. Który z nich najbardziej do Was przemawia?

Zestaw opakowań na ryzę papieru, autor: Adrianna Jeleń,Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Kolejny dowód na to, że opakowanie nie musi być nudne, a jednocześnie może zachwycać prostotą i funkcjonalnością. Łatwe otwarcie dzięki perforacji i czytelne oznaczenia – nam taki pomysł przypadł do gustu!

Animusie, autor: Aleksandra Marczyk, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi

Zabawna i sprytna próba skłonienia dzieciaków do zjedzenia czegoś zdrowego. Kartonowe opakowania na pestki dyni, płatki owsiane czy suszone owoce to jednocześnie przemyślnie skonstruowane zabawki. Warunek – najpierw jedzenie, potem zabawa!

Niegniotek, Martyna Chmielowska, Politechnika Krakowska

A to odpowiedź na zmartwienia wszystkich projektantów, którzy chcą bezpiecznie przenieść swoje prace. Oryginalny pojemnik nie tylko zabezpieczy arkusz papieru, ale naszym zdaniem może być eleganckim dodatkiem 🙂

Pomysły studentów i studentek polskich uczelni pokazują, że design w naszym kraju ma się dobrze. Z takim projektami pozostaje nam tylko trzymać kciuki za wiele nowych realizacji!

Podobne posty