Targi Rzeczy Ładnych 2020 – ich ładna zapowiedź

Ktoś, kto głowił się nad nazwą tegoż wydarzenia, powinien pogłowić się jeszcze raz – Targi Rzeczy Ładnych? Osoby będące choć raz uczestnikami eventu wiedzą, że powinien nazywać się inaczej. Na przykład Targi Rzeczy Najładniejszych 😉 Zapraszamy na krótki przekrój przez historię i zapowiedź najnowszej edycji.

Krótka historia Targów Rzeczy Ładnych  

W zasadzie historia nie jest znowu taka krótka, bo TRŁ na karku mają już 18 wiosen! Ich droga do pełnoletności zaczęła się w listopadzie 2013 roku. Od tego czasu na benefisie polskiego designu zagościło aż 1200 marek, co przez 18 lat dało liczbę 7500 zgłoszeń i 200 000 odwiedzających. A dla niewtajemniczonych – szybka definicja. Targi Rzeczy Ładnych to festiwal piękna – dwudniowe święto organizowane w Warszawie trzy razy w roku, na którym spotykają się polscy twórcy oraz miłośnicy ich prac i estetyki ogólnie. Tam też mają okazję nacieszyć oczy, kupić upatrzoną sztukę i zanieść ją do swojego mieszkania oraz wziąć udział w wystawach, warsztatach czy panelach dyskusyjnych. Wszystko to skupione na polskim wzornictwie, projektowaniu i designie.      

Swoją drogą, choć Targi odbywają się na żywo, głównie w warszawskim Koneserze, mają też sklep internetowy. Także, jeśli coś stanie na Waszej drodze… w drodze na event, nie wszystko stracone! Możecie zamówić najlepszy polski design przez internet!

Targi Rzeczy Ładnych 2020

W tym roku, jak co roku, swoimi talentami z miłośnikami piękna podzieli się wielu twórców. Spośród nich kilku jest nam szczególnie bliskich, bo tworzą sztukę na naszych papierach. Są to między innymi Studio Warto, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu, Pneuma Studio, o którym był ostatni wpis oraz Papier Plus Druk. Koniecznie zerknijcie na niebanalne plakaty wykonane metodą sitodruku w zaciszu Studio Warto, grafiki sitodrukowe oraz realizacje graficzne Pneuma Studio, a także na niepowtarzalne, ręcznie wykonywane, botaniczne notesy Papier Plus Druk! Poza tym ściany Konesera wypełnią się unikatową ceramiką, naturalnymi kosmetykami, starymi grafikami, nowoczesnymi plakatami, różnorodnymi kwiatami, rzemieślniczymi meblami, a nawet… kołdrami! Jedno jest pewne – drugiego takiego festiwalu, co Targi Rzeczy Ładnych, i tylu wspaniałych artystów w jednym miejscu nie znajdziecie! Także radzimy zapisać w kalendarzu termin i lokalizację: 5-6 września od 11 do 19 Centrum Praskie Koneser w Warszawie i tłumnie udać się na celebrowanie rodzimej sztuki! 

Pełną listę wystawców oraz szczegóły wydarzenia znajdziecie o tutaj.   

Jeden z najnowszych projektów Pneuma Studio — płyta „1” zespołu Nova Band wykonany na papierach Bindakote.
Serigrafia, czyli jedna z serii grafik sitodrukowych autorstwa Pneuma Studio.
Sitodrukowe Aqua Posters autorstwa Studio Warto wykonane na papierach Pur Coton Smoke.
Przylądek Dobrej Nadziei z serii ART MAPS wykonany w Studio Warto na papierach CRUSH CORN.
Stare techniki drukarskie i klasyczne szycie introligatorskie wykorzystywane podczas ręcznego tworzenia notesów w pracowni Papier Plus Druk na papierach z serii CRUSH.
Seria Polskie Rośliny Łąkowe — ręcznie tworzonych notesów w pracowni Papier Plus Druk na papierach CRUSH.

Autor: Magdalena Kopeć

Podobne posty