Tłusty Czwartek okiem Papierowego Dizajnu

Tłusty Czwartek można spędzić, stojąc w baaardzo długiej kolejce po pączki. W Tłusty Czwartek można też przeczytać o certyfikacie Isega. A w zasadzie można zrobić i jedno i drugie w tym samym czasie. Dlatego, jeśli właśnie czekacie na lukrowane słodkości lub, jeszcze lepiej!, właśnie je pałaszujecie – zobaczcie, czym certyfikat Isega jest i dlaczego jest tak ważny.  

Certyfikat Isega

Isega to tak naprawdę nazwa niemieckiego laboratorium działającego od 1966 roku, w którym naukowcy już od początku skupiali się na badaniach opakowań pod kątem ich przydatności do stosowania w sektorze spożywczym. Innymi słowy, badano, czy dane opakowanie nadaje się do umieszczenia w nim, na przykład, pączka z marmoladą 😉 Instytut Isega z biegiem lat zyskał tak dużą renomę, że jego certyfikat występujący pod tą samą nazwą, zagościł w niemalże całej Europie. Dotarł między innymi do Papierowego Dizajnu i z powodzeniem zadomowił się wśród naszych kreatywnych papierów!   

Papiery z certyfikatem Isega

Materiały, które przeszły proces certyfikacji, nie wchodzą w szkodliwe reakcje z żywnością i nie posiadają niebezpiecznych dla zdrowia metali ciężkich. Wśród całkowicie bezpiecznych produktów znalazły się nasze kreatywne papiery marki SH RECYCLING czy MUNKEN. A poza tym, że pochwalić się mogą pierwszorzędnym certyfikatem, są w dodatku niebywale urodziwe i bardzo chciałyby znaleźć się w towarzystwie opasłego pączka z marmoladą, sycącej drożdżówki z kruszonką czy kalorycznego eklerka z kremem. 

Papiery marki SH RECYCLING doskonale sprawdzą się jako ulotki, broszury, koperty, wizytówki, ale przede wszystkim, jako opakowania produktów spożywczych, papierowe torby ekologiczne, a nawet designerskie wkładki informacyjne, które umieścić można w bezpośrednim kontakcie z żywnością. Papiery i kreatywne tektury od SH RECYCLING dostępne są w rozmaitych gramaturach od 100 do 440g/m2, a ponadto przystosowane zostały do druku offsetowego włącznie z bielą. No i pochodzą z recyklingu! 

Papiery MUNKEN na pewno już znacie. Wiedzieliście, że oprócz tego, że są niepowlekane, jedwabiście gładkie i wyjątkowo białe, posiadają również certyfikat Isega, dzięki któremu mogą spełnić funkcję opakowań na żywność? Papiery dostępne są w gramaturach od 80 do 600g/m2, a ponadto chętnie poddadzą się zabiegom drukowania offsetowego, laserowego, cyfrowego czy flexo (po uprzednim wykonaniu druku offsetowego). Nie zawiodą nawet w drukarkach atramentowych.

Czy opakowanie, które trzymacie w rękach, posiada certyfikat Isega? A może trzymacie właśnie jeden z papierów Papierowego Dizajnu? Jeśli tak, możecie czuć się bezpieczni! Metale ciężkie i związki chemiczne nie zagrażają Waszemu zdrowiu. O wpływie cukru na zdrowie nie piśniemy ani słowa. Nie w Tłusty Czwartek 😉

 

Autor: Magdalena Kopeć

Podobne posty