Tyvek. Papier do zadań specjalnych

Brzmi nieprawdopodobnie. Wyobrażacie sobie trampki z papieru? Sukienkę? Kurtkę? My też podchodzilibyśmy do tego pomysłu sceptycznie, gdybyśmy nie znali niesamowitego papieru Tyvek.

Co więcej – prawdopodobnie większość z Was zetknęła się z papierem Tyvek. Sprawdźcie, z czego są wykonane metki przyszyte do odzieży, którą nosicie.

metki z papieru tyvek

A czym właściwie jest Tyvek? Tyvek to włóknina wykonana z polietylenu (100% HDPE), bez dodatku kleju czy rozpuszczalnika. Przypomina białą, pogniecioną kartkę papieru. Jest gładki jak papier i miękki jak tkanina, w dodatku oddychający. Tyvek jest lekki i wytrzymały, odporny na rozdarcia i działanie wody. W dodatku w 100% podlega recyklingowi. Można na nim wykonywać nadruki, można go sklejać i zszywać. A po tych wszystkich operacjach jeszcze wyprać w pralce. I wcale nie trzeba prasować!

Z Tyveku powstają kurtki przeciwdeszczowe , t-shirty, buty, idealnie nadaje się też do produkcji lamp, zasłon prysznicowych, mebli, pokrowców na samochody czy motocykle, toreb, opasek na koncerty, itp.

tyvek_kurtka

torebka tyvek

tyvek_lampa

tyvek_bransoletka

tyvek_mapa

Papierowy Dizajn także zakochał się w papierze Tyvek, bez dwóch zdań. Nasze gadżety firmowe:

etui tyvek

Natomiast Autorka tego wpisu spędziła cały dzień w papierowej sukience, która nie tylko się nie podarła, ale była bardzo wygodna. A jak wyglądała!

Agnieszka Cegła

Podobne posty