Weź udział w konkursie Fruit Exhibition i Favini

Tworzysz ciekawe projekty i masz poczucie humoru? Weź udział w konkursie przygotowanym przez Fruit Exhibition i Favini. Wygraj prestiżową nagrodę, która przyniesie Ci międzynarodowy rozgłos!

Wystarczy, że przygotujesz pełną humoru opowieść, książkę artystyczną lub niezależny projekt redakcyjny np. w formie Zine, aby przekonać się, czy Twoja twórczość spodoba się szerszemu gronu odbiorców i zostanie doceniona przez jury!

Jeśli nie możesz się oprzeć przed tworzeniem śmiesznych opowieści, uwielbiasz rozbawiać ludzi swoimi historiami i uważasz, że poczucie humoru jest zaraźliwe to wystarczające powody, aby wziąć udział w konkursie. Ponadto przedstawienie rzeczy w nietypowy sposób w połączeniu z oryginalnością może wiązać się ze świetnymi efektami twórczymi. Czas na zgłoszenie Twojej pracy upływa w dniu 15 marca 2019 roku.

Warunki udziału w konkursie

Przystąpienie do konkursu jest bezpłatne i kierowane do wszystkich niezależnych i pełnoletnich artystów, którzy chcieliby zgłosić do konkursu wcześniej nieopublikowane projekty, książki lub czasopisma. Nie ma ograniczeń co do obywatelstwa czy płci. Zgłaszana do konkursu publikacja powinna być nienaganna pod względem technicznym i formalnym. Może być własnością autora lub być tworzona na zasadzie współautorstwa. Humor jako motyw przewodni na konkurs jest inspirowany siódmą edycją Targów Książki Artystycznej Fruit Exhibition Festival, który trwa od 1 do 3 lutego 2019 roku w Palazzo Isolani w Bolonii.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedną lub więcej prac, ale nie później niż do 15 marca 2019 roku do godziny 12:00 w formacie cyfrowym. Aby przystąpić do konkursu warto pamiętać, że nie ma ograniczeń co do technik artystycznych, formatów druku, projektu książki czy liczby stron.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie pliku swojej publikacji gotowego do druku oraz formularza zgłoszeniowego w formacie PDF na adres e-mail: segreteria@fruitexhibition.com. Każdy kandydat zgłaszający pracę na konkurs jednocześnie oświadcza, że jest autorem przesyłanego dzieła, które jest wolne od roszczeń osób trzecich i nie narusza ich praw autorskich.

Nazwiska wyróżnionych osób i zwycięzców będą jawne i opublikowane na stronie internetowej www.fruitexhibition.com.

Cel konkursu oraz nagrody

Celem organizowania konkursu jest wyróżnienie oryginalności i niezależności w sektorze wydawniczym oraz zaprezentowanie świeżych pomysłów w niebanalny sposób. Właśnie dlatego organizatorzy zachęcają wszystkich artystów do przystąpienia do konkursu. Szczególnie polecamy konkurs niezależnym twórcom, którzy lubią tradycyjne jak i innowacyjne media oraz wyjątkowe dzieła sztuki.

Jury FIP przyzna zwycięzcy do 1000 euro jako formę wsparcia w produkcji prezentowanego prototypu. Warunkiem jest otrzymanie od zwycięzcy pliku gotowego do druku, a Favini – jeden z organizatorów będzie na bieżąco śledzić postęp tworzenia projektu i pokryje koszty wydawnicze. Ponadto zwycięska publikacja zostanie wpisana do księgarnii Fruit oraz będzie promowana na wszelkiego rodzaju festiwalach i imprezach także przez autora/autorkę pracy w styczniu/lutym w 2020 roku.

Ponadto zwycięski projekt oraz wyróżnione dzieła będą promowane oficjalnie podczas festiwalów i imprez przez patronów medialnych wydarzenia, którzy biorą udział we wsparciu tej inicjatywy. Zwycięzca po przyznaniu nagrody podejmie współpracę z Favini.

Więcej informacji o konkursie, formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowy regulamin można znaleźć na stronie: http://www.fruitexhibition.com/en/2018/12/15/partecipa-alla-prima-edizione-del-premio-fip-fruit-indie-publishing/

Konkurs Favini
Zaproszenie do udziału w konkursie Fruit Indie Publishing

Podobne posty