Woda na papierze – unikalne projekty Studia Warto

Na co dzień śledzimy nowe i ciekawe projekty ze świata sztuki, ponieważ papier i design mają dla nas ogromne znaczenie. Poza tym chcemy inspirować Was do tworzenia pięknych rzeczy. Na przykład tak pięknych, jak projekty AQUA POSTERS i ART MAPS naszego partnera Studia Warto. Zobaczcie sami. Warto 😉

AQUA POSTERS i papier Crush Corn

AQUA POSTERS to plakaty stworzone w zakątkach Studia Warto. Powstały w 2018 roku i od razu zostały zauważone. Chociażby na Łódź Design Festival czy na Helsinki Design Week. Papierowy Dizajn miał w tym swój skromny udział – oryginalne i ręcznie wykonane linie brzegowe naniesione zostały na nasz papier Crush Corn. Materiał ten, podobnie jak rzemiosło Studia Warto, jest jedyny w swoim rodzaju. Swoją unikatowość zawdzięcza domieszce kukurydzy zawartej w każdym arkuszu, co z kolei zapewnia wyjątkową teksturę oraz pożądaną ekologię. 

Zajrzyjcie do Studia Warto. Znajdziecie tam linie brzegowe afrykańskiej Tanganiki, południowoamerykańskiej Tititcaci czy wenezuelskiego Maracaibo. Jeżeli marzą Wam się kontury jeziora, którego nie dostrzegliście na stronie Studia, odezwijcie się do założyciela Michała Chojnackiego. Jesteśmy pewni, że własnoręcznie zadba o wykonanie Waszych projektów.  

Tanganika Aqua Posters
Źródło: Studio Warto

ART MAPS na papierze Pure Cotton Smoke 

Spod ręki Michała Chojnackiego wyszły także plakaty należące do projektu ART MAPS. Są unikatowe i… wielopoziomowe. Na pierwszy rzut oka kojarzą się ze słynnymi Powidokami Władysława Strzemińskiego, a także z abstrakcyjnymi dziełami Jeana Arpa. I słusznie. Potem jednak co bardziej obeznany dostrzeże w nich takie miejsca z całego świata jak Półwysep Helski, włoską Zatokę Neapolitańską czy zamorski Gibraltar. Dzięki temu entuzjasta sztuki zawiesi w swoich wnętrzach charyzmatyczny, polski design, który przypominać mu będzie o odwiedzonych miejscach na świecie lub tych czekających na jego wizytę. A jeżeli w kolekcji ART MAPS nie dostrzeże swojego miejsca na ziemi, Michał Chojnacki już postara się o to, aby miejsce to powstało. W jego pracowni. 

Podobnie jak AQUA POSTERS, ART MAPS zostały stworzone na arkuszach Papierowego Dizajnu. Jednak tym razem na papierze Pure Cotton Smoke, którego barwa i wyczuwalna pod opuszkami gramatura, stanowi uzupełnienie palety kolorystycznej projektu. W końcu papier to sztuka będąca składową całego efektu. 

Półwysep Helski ART MAPS
Źródło: Studio Warto

Rzemiosło od kuchni

O tym, że projekty AQUA POSTERS oraz ART MAPS powstały na arkuszach Papierowego Dizajnu już wiecie. Znacie też autora nieco abstrakcyjnych plakatów. Jednak, aby całkowicie zrozumieć niepowtarzalność rzemiosła Michała Chojnackiego, należy zdradzić kilka jego tajemnic. 

Artysta do wyczarowania linii brzegowych oraz zbiorników wodnych z całego świata wykorzystał metodę ręcznego sitodruku. Choć jak nazwa wskazuje, to technika druku, w wykonaniu Michała Chojnackiego wygląda bardziej jak malowanie opus magnum. Samo malowanie odbywa się za pomocą indywidualnie skomponowanych mieszanek farb wodnych, które w połączeniu z umiejętnościami i wyobraźnią autora, tworzą różnokolorowe, nowoczesne mozaiki. Idealne do powieszenia w centralnym miejscu w salonie, studio czy pracowni. 

Lazurowe Wybrzeże ART MAPS
Źródło: Studio Warto

 

Autor: Magdalena Kopeć

Podobne posty