YUPO TAKO – papier, który się trzyma

Choć ostatnimi czasy bardzo często pisaliśmy o włoskiej marce Favini, nie tylko ona pochwalić się może niezwykłymi produktami. Japońska korporacja YUPO ma również wiele do zaoferowania. Tak wiele, że aż trudno uwierzyć w możliwości oferowanych przez nich produktów.
Papier YUPO TAKO
Images © Design&Paper

Papier YUPO TAKO  

Nie bez powodu japońska marka nazywając swój produkt, inspirowała się ośmiornicą – YUPO TAKO, podobnie jak zwierzę żyjące w głębinach, potrafi się… przyssać i… nie boi się wody 😉 Ale od początku. Produkt pochodzący z Japonii, co tu dużo mówić, jest po prostu niezwykły. Na tyle, że niejeden niedowiarek nie uwierzyłby, że to papier. Tymczasem YUPO TAKO to, owszem, papier, ale syntetyczny, który mimo to nie zawiera PVC ani ftalanów, a co równie ważne – jest w pełni recyklingowalny. Oprócz wnętrza kluczowe są jego magiczne zdolności przyklejania się do powierzchni bez użycia kleju! Jest to możliwe dzięki niewidocznym dla oka mikroprzyssawkom działającym na zasadzie siły wzajemnego i powierzchniowego przyciągania cząsteczek. Magia, prawda?

Papier YUPO TAKO
Images © Design&Paper

Trzymaj się tego!

Stick To It (trzymaj się tego) to hasło idące w parze z YUPO TAKO. Jedno przewrotne zdanie charakteryzuje niezwykłą naturę papieru, który można „przyklejać” bez użycia kleju, a ponadto wielokrotnie odczepiać i umieszczać na innej powierzchni – bez lepkich pozostałości. Dzięki swojej ośmiorniczej funkcji YUPO TAKO sprawdzi się na wielu – dosłownie i w przenośni – płaszczyznach. Na przykład jako unikalne etykiety do znakowania sklepowych półek, dekoracje ścienne czy rozmaite materiały promocyjne – od podkładek pod myszkę, przez instrukcje POP, aż po wielkoformatowe banery. Papierem syntetycznym YUPO TAKO okleimy także automaty czy stworzymy dla dzieci oryginalną grę planszową.
Papier jest banalnie prosty w montażu, nie pozostawia nieestetycznych bąbelków powietrza, jest wodoodporny, niepowlekany – dzięki czemu odporny na działanie promieniowania UV – oraz całkowicie recyklingowalny, a przez to, że nie zawiera ftalanów, może mieć kontakt z żywnością. YUPO TAKO to również szeroki wybór gramatur i możliwość zastosowania wielu technik drukarskich. Po prostu cudo.

Papier YUPO TAKO
Images © Design&Paper      

YUPO Corporation

Jeśli zaciekawił Was niezwykły papier YUPO TAKO, zerknijcie na inne produkty japońskiej korporacji. Wśród nich z pewnością zaskoczy Was transparentny YUPO JELLY, odporny na zarysowania YUPO BLUE czy syntetyczny, a mimo to ekologiczny, papier SUPER YUPO. A skoro już o nim mowa, warto wspomnieć o najnowszej rewolucji marki YUPO. Zmiana objęła wymianę ropopochodnego polipropylenu i nieorganicznych wypełniaczy wykorzystywanych do produkcji SUPER YUPO na roślinne tworzywo z biomasy na bazie olefin. Mamy nadzieję, że firma pójdzie „za ciosem” i ich ekologiczna rewolucja obejmie jeszcze większą liczbę papierów. 

Chyba nie zdążyliśmy wspomnieć o tym, że papier YUPO TAKO dostępny jest w naszej ofercie? 😉

Papier YUPO TAKO
Images © Design&Paper

Autor: Magdalena Kopeć

Podobne posty