Z wizytą w Van Heek Textiles

Zaczynają się wakacje, więc również zespół Papierowego Dizajnu spakował walizki i ruszył w podróż 🙂 Postanowiliśmy odwiedzić Van Heek Textiles, holenderskiego producenta tkanin książkowych, który od ponad 150 lat dostarcza swoje produkty do wydawnictw, producentów opakowań czy materiałów biurowych na całym świecie.

Cały proces produkcyjny tkanin odbywa się w zakładzie w Holandii: tutaj materiał jest tkany, farbowany, a następnie barwiony, impregnowany i wykańczany.

Przędza wykorzystywana w produkcji tkaniny pochodzi z naturalnych włókien – do jej wyrobu używa się między innymi bawełny i lnu.
W efekcie powstaje tkanina, która idealnie nadaje się na tworzenie ekskluzywnych opraw książek, szykownych opakowań czy materiałów biurowych. Można ją stosować również do oprawy samych grzbietów książek, aby je wzmocnić.

Podczas wizyty w Van Heek mieliśmy okazję przyjrzeć się różnym okładkom i zapewniamy, że książki w twardej oprawie pokryte tkaniną prezentują się naprawdę wyjątkowo. W takiej właśnie wyrafinowanej formie zostały wydane między innymi serie o Harrym Potterze czy 50 twarzy Greya, książka kucharska Jamiego Olivera czy… kultowe albumy Led Zeppelin.

Wśród innych zastosowań, znalazły się między innymi tuby czy ozdobne pudełka, jak choćby wyjątkowe opakowanie na 38 letnią whisky Royal Salute Chivas, które jest niemal tak ekskluzywne, jak jego zawartość.

Mieliśmy również okazję sprawdzić, jak wyglądają materiały biurowe i ekspozycyjne pokryte lnianą tkaniną. Nie tylko są przyjemne w dotyku i miłe dla oka, ale też znacznie bardziej przyjazne dla środowiska, za co przyznajemy dużego plusa.

Stationary

 

Mamy nadzieję, że nie jest to nasza ostatnia wizyta 🙂 Jeśli chcielibyście własnoręcznie dotknąć tkanin Van Heek, zapraszamy do wizyty w salonach Europapier oraz w salonie wzorniczym Kartoteka, gdzie czekają na Was wzorniki. Zajrzyjcie koniecznie!

Papierowy Dizajn jedzie do Van Heek

Podobne posty