Zdjęcia jak filmowe plakaty

Zastanawialiście się kiedyś, jaki byłby tytuł filmu o Waszym życiu i kto grałby główne role? Jeśli tak, zajrzyjcie na profil Your_Post_As_A_Movie (YPAAM) na Reddicie. Ukrywający się pod pseudonimem artysta przerabia wyszperane w serwisie zdjęcia na plakaty filmowe.
Burza piaskowa na pustyni w Dubaju. Plakat: Biegacze – ich droga dopiero się rozpoczęła.

Zwykle przygotowanie plakatu filmowego to ostatni etap produkcji kinowej. Okazuje się jednak, że wcale nie potrzeba filmu, by stworzyć do niego świetny afisz. Wystarczą wyszperane w sieci zdjęcia, które służą jako główna grafika (czasem tylko lekko przycięta lub w inny sposób poprawiona), do tego nazwiska hollywoodzkich gwiazd, chwytliwe hasło reklamowe i…plakat gotowy!

Zdjęcie z koncertu. Plakat: Król. Nic mnie nie powstrzyma.

YPAAM nie ma ulubionego gatunku filmowego – w zależności od klimatu zdjęcia, poster może okazać się reklamą komedii romantycznej, utopijnej produkcji sci-fi, albo niezależnego, ambitnego kina. Internauta tworzy prawdziwe perełki, gdzie tekst i grafika idealnie do siebie pasują. Czasem hasło reklamowe jest wzięte z oryginalnego opisu, jakim było opatrzone zdjęcie.

 

 

Pociąg w Tokio. Plakat: Gorączka w kabinie. Nie przegap swojego przystanku.
Plakat: Zasady Eda. Podporządkuj się albo nic z tego.

Sam internauta woli pozostać w ukryciu i nie zdradzać zbyt wiele jeśli chodzi o swoją tożsamość. Woli bawić się ze swoimi odbiorcami i podobnie jak dobry trailer, zostawia wiele niewiadomych, przez co wzmaga się ciekawość odbiorców. Na swojej stronie internetowej w zasadzie nie podaje dodatkowych informacji o sobie, pisze nawet wprost: „pozostawanie w cieniu to ważny element twórczości. Nie chcę ujawniać, kim jestem, ponieważ zależy mi, aby koncentrowano się na mojej pracy, a nie na mojej osobie.”

Plakat: Śmierć Timegadu. Każde miasto może upaść.

Macie pomysł, jak wyglądały plakat o Waszym życiu? I kto grałby główną rolę? Piszcie w komentarzach na naszym profilu na Facebooku!

Podobne posty