Bardzo nas cieszy, kiedy zgłaszacie się do nas z tematami, które Waszym zdaniem warte są pokazania szerszej publiczności. Tym sposobem dowiedzieliśmy się o projekcie Goddesses („Boginie”) autorstwa Magdaleny Kościańskiej, polskiej ilustratorki i graficzki, której prace niedawno można było zobaczyć w Biurze Wystaw Artystycznych w Zielonej Górze.

Magdalena przyznaje, że chociaż na co dzień częściej pracuje używając akwareli, cienkopisów, a także komputera, kilka lat temu zainteresowała się pracą z papierem. Dziś artystka kolekcjonuje arkusze, które w jakiś sposób zainteresowały ją czy wydały się jej wyjątkowe. Mogą być to zarówno stare karty z zeszytów, ale też takie, których faktura czy deseń przyciąga uwagę.
Jak sama mówi:
Tworząc ilustracje, często używam konkretnego typu bloków papieru, w których szybko doceniłam nie tylko karty, ale też tył okładki, wykonany z mocnej tektury. To właśnie okładka, po zużyciu bloków, służyła mi do stworzenia kilku mini serii naszyjników i kolczyków.

Każdy z naszyjników jest wyjątkowy, wykonany ręcznie z tektury pomalowanej farbą akrylową i pokrytej lakierem. Technika tworzenia naszyjników została wykorzystana projekcie Goddesses i stanowi część większej całości. Jak przyznaje artystka, do powstania serii przyczynił się przypadek:
Któregoś dnia znalazłam swój starszy rysunek, wykonany cienkopisem. Stworzyłam go z myślą o innym projekcie, nawiązującym do kobiecej mocy – i w tym też kierunku, tematycznie, chciałam podążyć, działając przy papierowych boginiach. Postanowiłam potraktować go jako punkt wyjścia.

Kolejne rysunki powstały przy użyciu improwizowanych wzorów, rysowanych neonowymi markerami. Artystka wycinała je i łączyła z metalicznymi papierami, pochodzącymi z jej kolekcji.

Serię „The Goddesses” można było zobaczyć na wystawie polskich twórców Ilustracji „Cross the b/order. Ilustracje bez granic”. Projekt trafił do nas przez nasz profil na Facebooku.