Zooksy robi krok w stronę ekologii

Firmy Zooksy nie trzeba chyba nikomu przedstawiać! Te nieoczywiste, kolorowe skarpetki podbiły niejedno serce. I ciężko się temu dziwić – mają wszystko, co powinna mieć czaderska, porządna skarpeta – certyfikowane materiały, gwarancję fajności i wysoką jakość pozostającą w idealnych relacjach z ceną. Ale co wspólnego ma Zooksy i Papierowy Dizajn? Otóż okazuje się, że bardzo wiele! Łączą nas bowiem podobne wartości, zamiłowanie do jakości, odpowiedzialnej produkcji i… genialne opakowania, które powstały przy użyciu naszego ekologicznego papieru Refit. Chodźcie, opowiemy Wam więcej!

Ekologiczne opakowania z papieru Refit dla Zooksy

W Papierowy Dizajn czujemy ogromną potrzebę zbawiania świata, a żadną tajemnicą nie jest, że każda zmiana powinna zaczynać się od nas samych. Dlatego staramy się dbać o nasze relacje z klientami i zawsze chcemy wiedzieć, co robimy tak dobrze, że to właśnie nam klienci zdecydowali się zaufać. Nie inaczej było z firmą Zooksy – po krótkim czasie od rozpoczęcia współpracy postanowiliśmy odezwać się do Pani Moniki z Zooksy i zapytać, dlaczego to właśnie papier Refit był TYM właściwym. Jesteście ciekawi? Wiemy, że tak!

Zrównoważony design, slow fashion, odpowiedzialna produkcja i gospodarka cyrkularna – te słowa zawsze działają jak miód na nasze serce. A tym razem działają szczególnie, bo czujemy, że kryje się za nimi prawdziwa misja! 

„Pracując nad nowym produktem w Zooksy, zawsze chcemy, by stanowił on zarówno dla nas, jak i dla klientów szczególną wartość dodaną. Nie dorabiamy filozofii na siłę, wszyscy wiemy, że nie o to w tym chodzi, ale wypuszczając produkt na rynek wiemy, że musi być on zgodny z nami i z naszymi wartościami. W końcu Zooksy to coś więcej niż zwykłe skarpetki! 😊” 

I właśnie takie wartości przyświecały stworzeniu nowej kolekcji Zooksy Basic. Zooksy Basic to produkt premium. To klasyczne skarpetki, które cechuje wyjątkowo wysoka jakość, a przy tym uniwersalność. Ich bogata, a zarazem subtelna paleta kolorów sprawia, że są ponadczasowym dodatkiem do wielu stylizacji – do eleganckiego garnituru, do casualowych slip-on’ów, czy miejskich sneakersów (no, może nie proponujemy jedynie do sandałów 😉), a co za tym idzie to duży krok w stronę slow fashion i tworzenia kapsułowej garderoby. A my takim rozwiązaniom mówimy stanowcze TAK! 

No dobrze, ale przejdźmy do meritum…

Dlaczego papier Refit? 

„Szukając sposobu pakowania skarpet Basic chciałam, aby opakowanie, tak jak i sam produkt, było uniwersalne, ponadczasowe, praktyczne, a jednocześnie bardzo estetyczne. Musiało być po prostu premium – tak, by mogło służyć nawet na prezent. Papier Refit od razu przykuł moją uwagę – jego wartość wizualna jest tak wysoka, że nie potrzeba mu żadnych dodatków! Chcieliśmy, żeby opakowanie było minimalistyczne, ale również bardzo ładne. Od razu poczuliśmy chemię – papier Refit jest ponadczasowy i nieulegający trendom, zupełnie tak, jak skarpety Basic. Wiedzieliśmy, że to TO!”

Zgadzamy się, że to ważne – wszak sprzedaż rządzi się swoimi prawami. Zarówno produkt, jak i opakowanie muszą przyciągać uwagę konsumentów – to jasne. Nie przeczymy również temu, że papier Refit jest wyjątkowy w swojej prostocie i ciężko obok niego przejść obojętnie 😊

Jednak Pani Monika dodała jeszcze jedną, ważną rzecz, która dosłownie rozmiękczyła nasze ekologiczne serca na dobre.

Refit był najlepszym wyborem jeszcze z jednego względu. Wiem, że podczas jego produkcji używa się składników o niskim wpływie na środowisko – poużytkowej celulozy z recyklingu czy włókien bawełnianych, których źródłem są tekstylne produkty uboczne. Doskonale znamy ten temat! W Zooksy wszystkie opady produkcyjne staramy się nie tylko segregować, ale i wykorzystywać ponownie. Gospodarka cyrkulacyjna jest dla nas niesamowicie istotna. Wszystkie odpady produkcyjne, których sami nie jesteśmy w stanie ponownie wykorzystać, puszczamy dalej w świat – podlegają recyclingowi i trafiają do ponownego wykorzystania m.in. w branży meblarskiej i motoryzacyjnej. Już wtedy wiedzieliśmy, że firma, która również przyczynia się do walki z rosnąca górą odpadów, musi być naszym partnerem i decyzja o wykorzystaniu papieru Refit była już tylko formalnością!”

Cóż możemy więcej dodać? Jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią tak wspaniałego projektu! Liczymy na dalszą, przemiłą współpracę i kolejne stawiane razem kroki w stronę lepszego, eko-świata! 

Pssst! Wspomnimy jeszcze tylko, że jesteśmy w posiadaniu sekretnych informacji, że skarpetki Zooksy Basic sprzedają się, jak świeże bułeczki (#potwierdzoneinfo)! Jeśli więc chcecie mieć uniwersalne, a jednocześnie świetne i klawe skarpety, to uciekajcie na stronę Zooksy 😊 

Podobne posty