Zrób sobie koteczka!

Nie ma rady. Aby być popularnym i lubianym, trzeba mieć kota. Najlepiej małego. Należy mu robić codziennie zdjęcia jak robi śmieszne rzeczy i psoci. I nie zapominać o publikowaniu fotek w Internecie. Lajki gwarantowane! 😉

Wychodzimy naprzeciw temu zapotrzebowaniu i pokazujemy Wam kilka najciekawszych papierowych koteczków, mieszkających w Internecie. Każdego można wykonać samodzielnie (są instrukcje i/lub szablony). Wystarczy dobrać odpowiedni papier – w tej kwestii się polecamy. Piszcie!

Na początek coś, co powinno ucieszyć dzieci: kocia rodzinka nakładana na palce. Sprawdzą się w domowym teatrzyku. Źródło: dabbletree.

kotki na palce

Mamy też koty wykonane techniką origami, które zaprojektował Jo Nakashima. U nas w wykonaniu HowAboutOrange:

origami cats

Teraz koci minimaliści od Nearly Crafty. Spodobają się kilkulatkom – testowane na znajomych przedszkolakach. Mają dodatkowe funkcje: mogą być wkładane jeden w drugi, układane w rządek, lubią też być liczone.

kotki 5 w 1

kotki 5 w 1

Oto koty dla fanów domina. Battle Cats są wyjątkowo proste do wykonania. A jakby zrobić ich baaaardzo dużo, można je ustawiać niczym kostki domina i przewracać. Albo tworzyć papierowe armie.

Battle Cats

Teraz coś dla ambitnych: modułowe origami i oczywiście kot. Źródło: Paper Kawaii.

modular origami cat

I ostatni kot, a właściwie dwa. Dla mistrzów cięcia papieru, chińska wycinanka. Nawet nie próbowaliśmy testować. Gdyby komuś udało się dogonić lub prześcignąć chińskiego twórcę, prosimy o zdjęcia. Póki co oryginał:

kot wycinanka

Na tym koniec kociego zbioru. Czekamy na Wasze propozycje.

Podobne posty