Zwiedzamy Łódź z nieMAPĄ

– Kiedyś to się z dziećmi jeździło. Zwiedzało. A teraz? Wszystko takie delikatne, nos w smart-komórkę i tyle ich widzieli. A wyjść mi z młodym za drzwi, świat pokazać! – rozprawiała stara ciotka, na własnych imieninach.

Żeby nie było, Kochana Ciociu, my jeździmy z maluchami od niemal pierwszych ich dni. I nie żałujemy.

Tym bardziej ucieszył nas ten jedyny w swoim rodzaju przewodnik, w znakomitej większości zrozumiały nawet dla niepiśmiennych pociech. Zachwyca  nie tylko zawartością. Przyjemny dla oka, świetnie zaprojektowany. Doskonała grafika Maćka Blaźniaka ze Studia Dobre Halo, dobre teksty. Ucząc – bawi, bawiąc – uczy jak mawiał klasyk. Przy okazji możemy zwiedzić Łódź i nauczyć nieletnich korzystania z mapy i przewodnika.

Autorzy przewodnika piszą o nim tak:

„nieMAPA to ilustrowany przewodnik, który zaprasza do odkrywania tajemnic miasta. Łódź to galante miejsce dla dzieci: szyfry i podziemne kanały, urokliwe parki i pełne charakteru dzielnice specjalnie dobrane, narysowane i opisane tak, by zachęcić najmłodszych do zabawy i poznawania miasta.”

No właśnie, Droga Ciociu, to kiedy wycieczka z młodszą i starszą młodzieżą do Łodzi? My jesteśmy gotowi. Teraz już tak 🙂

 

LodzNieMapa1

LodzNieMapa6

LodzNieMapa2 LodzNieMapa3

Podobne posty